Podsumowanie października

„Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik!

Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!”.

– Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”

 

Październik w przedszkolu minął nam bardzo szybko, ale jakże aktywnie! Odwiedziła nas Filharmonia Podkarpacka ze swoim muzyczno-teatralnym przedstawieniem pt.: „Bajki – grajki”. Dzieci przeniosły się wówczas do bajkowego świata, w którym mogły śledzić losy Czerwonego Kapturka. Nie zabrakło również aktywności kierowanych przez naszych specjalistów, podczas których dzieci rozwijały swoje umiejętności poznawcze oraz motoryczne. Na zajęciach z bajkoterapii nastawionych na emocjonalno-społeczny rozwój, dzieci miały możliwość obejrzenia bajek w starym stylu – klasyczne bajki były bowiem odtwarzane na projektorze w formie slajdów czytanych przez nauczycieli. Miesiąc zakończyliśmy natomiast zjedzeniem wspólnie robionej sałatki z popularnych jesienią owoców.

Skip to content