2020/2021 POZNAJEMY KOSMOS. ZIMOWY CZAS

W zeszłym tygodniu dzieci z grupy Żabki wybrały się w kosmos. Dzieci poznały nazwę planety na której mieszkają, następnie z talerzyków papierowych wykonały pracę plastyczną pt ,,Ziemia’’ malując farbą zieloną i niebieską oraz posypując brokatem. Na kolejnych zajęciach dopasowywaliśmy ufoludki do odpowiedniego statku kosmicznego według koloru, oraz z piasku kinetycznego lepiliśmy naszych przybyszy z kosmosu . Nie zabrakło również wrażeń podczas wykonywania galaktyki w słoiku, dzieci do słoika nalewały wodę, dodawały watę , brokat oraz na samym końcu barwniki spożywcze, to było interesujące doświadczenie kosmiczne. Z utęsknieniem czekamy na kolejny tydzień.

W ubiegłym tygodniu grupa Słoneczka uczyła się jak można spędzić Zimowy czas. Było dużo  zabawa sensorycznych i doświadczeń które bardzo podobały się przedszkolakom.

Skip to content