Praca zdalna: Zabawki sensoryczne

Gdy kończą się pomysły na zabawę dostępnymi zabawkami czas na wymyślenie czegoś własnego 😉 Dzisiaj proponujemy Wam kilka przykładów zabawek sensorycznych, które można wykonać z rzeczy dostępnych w domu.

 

OBRAZ ABSTRAKCYJNY
Do wykonania obrazu nie trzeba dużo. Wystarczy puste pudełko, kartka papieru piłeczka i farba. Piłka może być z wypustkami ale równie dobrze sprawdzi się zwykła. Zabawę można prowadzić w parach- po prostu turlając dużą, pomalowaną piłkę po kartce, zaś dla dzieci bardziej sprawnych: do pudełka można dać małą piłeczkę (lub szklane kulki) by mogło „malować” manipulując trzymanym pudełkiem
http://niccolaontuesday.blogspot.com/?m=1

 

SENSORYCZNE KANAPECZKI
Gdy dziecko ma problem z jedzeniem, może warto rozpocząć naukę poprzez zabawę. Z materiału (najlepiej filcu) można wyciąć kształty różnych produktów spożywczych by razem z dzieckiem pobawić się w robienie kanapek, w przygotowanie obiadu czy kolacji.

 

SENSORYCZNE SŁOICZKI
Zapachy towarzyszą nam od zawsze więc czy nie można ich wykorzystać w zabawy? Do uprzednio umytych słoiczków możemy dać nie tylko przyprawy ale także kilka kropel olejków eterycznych czy popsikać ulubionymi perfumami.
http://mamotatopobawmysie.pl/2015/08/24/sensoryczne-sloiczki-korzenne/

 

NAKRĘTKI
Jedna z najbardziej uniwersalnych pomocy dydaktycznych można segregować, uczyć odkręcać i zakręcać butelki, można też tworzyć szlaczki i wzorki. Możliwości jest mnóstwo
https://mojedziecikreatywnie.pl/2015/03/nakretkowa-nauka-i-zabawa/

SENSORYCZNE JAJKA NIESPODZIANKI
Puste opakowania po jajku niespodziance można wykorzystać na wiele sposobów. Można otwierać, wkładać różne przedmioty i zamykać, można też wsypać ryż czy groch i zrobić proste grzechotki. Gdy nie macie jajek niespodzianek można wykorzystać też puste pudełka po zapałkach

 

KLOCKI TYPU LEGO
Z klocków można wyczarować wiele budowli ale także mogą posłużyć do nauki kształtów, kolorów oraz do tworzenia prostych rytmów czy mazaiek. Na kolorowej kartce wystarczy obrysować kształt danych klocków i w taki sposób ćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, znajomość kolorów oraz kształtowanie wyobraźni

 

SENSORYCZNE RYBKI
Do ich wykonania nie trzeba wiele. Wystarczy karton i kilka materiałów o różnej fakturze. Można zrobić takie same rybki do dopasowywania, rybki o różnej wielkości a dla większych dzieci – do każdej rybki przykleić magnes i w taki sposób je łowić. Tę zabawkę można wykorzystać na wiele sposobów: od ćwiczenia koordynacji wzrokowo – ruchowej aż po naukę przeliczania czy poznawania kolorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content