Praca zdalna: Wiosna na wsi

Wiosna już na dobre u nas zagościła a to oznacza że czas najwyższy zabrać się do pracy 😉 W tym tygodniu przyjrzymy się co nasza Pani Wiosna będzie porabiać na wsi i kogo na niej spotka (ilustracja pochodzi z książki „Rok na wsi” autorstwa Magdaleny Kozieł-Nowak, wyd.Nasza Księgarnia)

 

WSPANIALE JEST NA WSI!
Po wspólnej zabawie czas na jedzenie! Z papieru można wyciąć pyszczki zwierząt z otworkami na usta i w ten sposób karmić. Można pofarbować makaron, wyciąć kawałki zielonego papieru bądź nabierać na łyżeczkę sypki materiał i tak karmić zwierzątka.

 

IDZIEMY NA SPACER
Choć obecna sytuacja nie pozwala nam na spacerowanie po świeżym powietrzu ale od czego jest wyobraźnia! Można pobawić się zwierzątkami w domu, stworzyć im własną zagrodę, czy zaśpiewać proponowaną przez nas piosenkę
https://www.youtube.com/watch?v=QPqALIknKwY

PRZYJACIELE Z ZAGRODY
Jak oswoić się ze zwierzątkami? Oczywiście się z nimi bawiąc do jednego plastikowego pudełka wsypujemy trochę piasku i wody po czym wkładamy do niej figurki zwierzątek. Po, co jak co, brudnej zabawie wspólnie można wykąpać plastikowe zabawki. Będzie do tego potrzebna szczoteczka, gąbka i woda ale zabawy będzie przy tym co niemiara

KOGO MOŻEMY SPOTKAĆ NA WSI?
Na początku przyjrzyjmy się, jakie zwierzątka mieszkają na wsi i jakie wydaja odgłosy. Dzięki tej prostej bajeczce dzieci poznają krowę, konie czy indyka a także posłuchają jakie wydają dźwięki
https://www.youtube.com/watch?v=qQtJP40a1Iw

 

WIEŚ WESOŁA JEST!
A na koniec – mała przypominajka! Jakie są zwierzęta na wsi? Jakie wydają odgłosy? Czym można je nakarmić?
https://www.youtube.com/watch?v=30nw6AtuGiQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content